Polévka s čočkou

14. ledna 2011 v 17:05 | vilemina |  Moje polévky
Tu porci uvařené čočky jsem si odložila na Nový rok, že z ní udělám nějakou polévku. Bylo třeba k čočce něco přidat, aby to vůbec stálo za to. Protentokrát jsem zvolila metodu ŽAVES, pamětníci si vzpomenou:
V době všemocných zkratek na ně vznikly i nejméně dvě písničky, jednu zpíval Mládek a jednu Smoljak. Tehdy také vtipálci vymysleli zmíněnou metodu  -  žádné velké s*, později rozšířenou o další stupeň, a to VUŽAS - vůbec žádné s*. Dokonce na nějakém školení kdosi prý se vší vážností soudruhům vysvětloval, jak tyto nové metody používá. Jelikož se neodvážili dát najevo, že něco nevědí, k velké škodolibosti zasvěcených to prošlo. Tolik legenda.
U nás se však tyto zkratky používaly jako součást matčina popohánění ostatních členů rodiny k svižnějšímu provádění domácích prací i postupu při studiu: Vem to ŽAVESem!

To na vysvětlenou, proč mi mozek ihned vygeneroval přiléhavý název - polévka žavesová. Do titulku jsme ho ale nedala :)
polévka žaves
Do vody jsem vsypala necelou polovinu mražené lux zeleniny do polévky, je v malých kostičkách a brzy se uvaří. K tomu menší cibule, pár nových koření, sůl. Nechala jsem vařit několik minut, obohatila půlkou pixly sekaných rajčat a zmíněnou čočkou. Kdybych ji neměla, dala bych nějaké fazole z plechovky, ba i kukuřici.
polévka žaves
Hm, zatím nic moc, ale jeden bujón zeleninový bezglutamátový to vylepší, taky pomůže, až se vše trochu provaří. Nudličky jsem přidala domácí (ne, nedělala jsem, je to dárek od přítelkyně). A kousek másla nakonec, vždyť tam žádný tuk není.
polévka žaves
Polévka však byla moc dobrá, i zmíněné zbytky se v ní dobře využily - a při běžném domácím vaření v 21. století se bez ŽAVESU těžko obejdeme. Přikláním se k praktičnosti.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama