Víceboj paprikový

13. října 2009 v 22:53 | vilemina |  Jídla ze zeleniny
Taková příležitost se jen tak nenajde - tři osoby blízké (rodu ženského) jsme se totiž sešly v rámci mojí rekonvalescence k společnému vaření.
Měla jsem už strašnou chuť něco vařit, spoustu nápadů, do čeho se pustit teď hned...ale sil málo. Vypomohly právě osoby blízké, a že jsem je zapřáhla :) Z jejich strany šlo o akt milosrdenství, tak byly připraveny plnit moje pokyny.

Dala jsem si trochu práce s přípravou a plánováním a s využitím momentálně dostupných surovin jsem si připravila toto menu:

Kynutý knedlík

Nejsou to jídla úplně bezpracná, papriky s kuskusem se předpékají, náplň dělá zvlášť, knedlík kyne, ovoce se předvařuje...tak jsem to nějak rozfázovala a ještě jsme to průběžně upravovaly.
Nastrouhala jsem předem sýr do kuskusu, očistila papriky - půlky na plech hned do trouby a stranou ty celé k plnění masem. To jsem dala do mísy i s dvěma hrstěmi nevařené propláchnuté rýže.
Začaly jsme kafem, přednesla jsem svoji představu.

Další osoba strouhala cuketu, pak loupala rajčata. Druhá umyla nádobí, očistila ovoce (domácí hroznové víno a švestky), potom míchala masovou náplň - prvně jsme to zkoušely s rýží neuvařenou a v papiňáku.
Do trouby jsme šouply k ohřátí mléko na knedlíky.
Sama jsem zatím připravovala základ pro náplň, na cibuli a česneku opekla cuketu, přidala kuskus a vývar (z kostky), pak sýr. Další chystala základ do papiňáku, jednu papriku a cibuli, rajčata. Myla průběžně nádobí. Druhá už naplnila papriky masem, opékaly jsme je zvlášť, do papiňáku by se nevešly. Než se dopekly, byly papriky k naplnění kuskusem předpečené, další je tedy dokončila a dala zpátky do trouby, opět umyla nějaké nádobí. Taky papiňák už jsme daly vařit - na půl hodiny. Papriky jsem předtím ještě zalila protlakem a vodou, aby byly skoro potopené, přisolila. Druhá zase chystala těsto na knedlík (450 g hrubé mouky, 25 g droždí, 2 dl vlažného mléka s celým vajíčkem, 1 žemle, sůl), přičemž se obě podivovaly, že se tam dává tak málo tekutiny - inu, je to tak, mám však tento recept osvědčený.
Když už knedle kynuly, pustily jsme se do cobbleru, jedna dělala těsto, já připravila ovoce v brandy, mezitím byly hotové papriky v troubě. Ještě postavit vodu na knedlíky, no a cobbler přijde do trouby. Opět obě umyly použité nádobí, sklidily jsme pracovní plochu a mohly jako předkrm ochutnat kuskusovou papriku. Jsou určeny k nějaké večeři.
To hlavní je hotové, za chvilku bude papiňák vypnut - jak to asi dopadlo? Cobbler hlídáme, ano, a knedlík přijde do vody co nevidět...než se uvaří, otvírám papiňák, vypadá to v něm výborně - pár karbošů ze zbylé náplně je legračně ježaté tou rýží, ale jsou měkké, ostatní vypadá taky dobře. Možná ještě šťávu trochu dochutit, nějak dnes málo solím. Tak to byl recept prima.
A cobbler je už vypečený - aha, zapomněla jsem obrátit švestky slupkou dolů - ale není to tragické, s hroznovým vínem je dosti sladký. Ovoce mohlo být klidně i více - těžko se stane, že by ho bylo příliš, kdepak, zdání klame!
Knedlík se už vařil z každé strany deset minut, ještě nakrájet nití.
Tak to bychom měli, po jídle naposledy nádobí a úklid, uložení hotových jídel vč. přípravy transportu...
Ani při čerstvé paměti si nejsem úplně jistá, jak přesně za sebou jednotlivé operace probíhaly a prolínaly se, ale musím říct, že to byla ohromná zábava! Aktuální fotodokumentaci nemám, použila jsem svoje fotky staršího data.

Resumé:
Dvě a půl hodiny ve třech, z čehož polovinu času byl fofr a polovinu ani tak moc ne, vyneslo 8 porcí paprik plněných masem a 8 porcí knedlíků, 6 porcí (12 půlek) paprik s kuskusem, cobbler (forma 25x30). K tomu průběžný úklid, káva, oběd zúčastněných. Jako bonus krom dobré chuti i dobrý pocit :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 white evening dresses white evening dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 19:35 | Reagovat

Makes me feel so smart because I already have it and am using it. ;)
http://www.movedress.com/wedding-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama