Americká kukuřičná polévka

2. září 2009 v 13:31 | vilemina |  Moje polévky
Tahle polévka je tím lepší, čím více druhů zeleniny se do ní dá - a podle sezóny se může použít čerstvá nebo mražená, nakombinovat to lze dle libosti. Výslednou hustotou a texturou připomíná bramboračku, ale navíc zlepšenou smetanou. Teplá žlutooranžová barva zase prozrazuje, jaké suroviny byly použity. Kdysi jsem si recept vypsala z nějaké příručky pro zdravý život, ale nepřísahala bych na to, z které…byla to vegetariánská úprava receptu, do kterého se dávalo ještě maso a klobásy.
Vezmu velký hrnec, pětilitrový, vody natočím do tří čtvrtin, dám hřát a můžu začít: jeden sáček mražené směsi hrášek-mrkev-kukuřice (i s paprikou, ani fazolky nevadí), k tomu dávám další kukuřici podle toho, kolik jí bylo ve směsi. Kukuřice by měla být v převaze.
Dál dvě tři velké brambory pokrájené na malé kousky asi centimetrové, dva tři rovněž pokrájené celerové řapíky, velkou cibuli vcelku, česnek dle libosti - dávám jen pokrájený stroužek, nové koření a celý pepř, sůl.
Když se vše už chvíli vaří, přidám kostičky papriky jakékoliv barvy a rajčete, případně i zeleninový bujón.

V této fázi osoba blízká v údivu hledí do hrnce plného zeleniny a komentuje to: "A jak se to stane, že z takové hromady vpodstatě nedobrých věcí může povstat polévka? Tedy dobrá polévka, vždyť ty jiné ani nevaříš…hotový zázrak!" Samozřejmě že při takové a podobné podpoře je mi vaření tím větším potěšením!

Když se brambory uvaří či spíš trochu rozvaří, je čas na závěrečné dochucení. Celer i koření za podpory ostatní zeleniny se už o nějakou základní chuť postaraly. Nyní přidám mletou červenou papriku, jen tolik, aby nepřevládla a dodala trochu barvy, různé bylinky čerstvé nebo sušené - tymián, libeček, bazalku, výborné je pár lístků šalvěje, v původním receptu figuruje i kopr. Dál trochu sladké smetany nebo mléko a lžíci másla, dosolím, zahustím mírně instantní jíškou nebo škrobem. Klasickou jíšku nebo záklechtku z mléka a mouky bych musela dát hned na začátku, aby se mouka provařila.
Ještě nechám polévku chvíli "táhnout", aby se chutě usadily a spojily, ovšemže proležení jí prospěje. Navrch pažitka nebo cibulková nať ji dozdobí, i tak je krásně barevná…

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 coco-choc coco-choc | Web | 2. září 2009 v 14:18 | Reagovat

Chválím, chválím... zeleninová polévka ve které stojí lžíce, tak to má být. Do svých zeleninových polévek ráda přidávám různé zavářky, naposledy to byly pohankové nočky či knedlíčky :-)?

2 vilemina vilemina | 2. září 2009 v 15:48 | Reagovat

Tedy coco-choc, tys snad připojená na In rovnou do žíly!
Co mě se týče, na pohanku mě neutáhnete v žádné podobě :) Ale móc zdravá - nahradí i detralex! Tak kombinuj, zavářej, co strávníci snesou! Docela boduju třeba i s drožďovými knedlíčky.

Zajímavé je, že jiné národy polévky ani omáčky nejčastěji nezahušťují - i tady jsou hlavní ty polorozvařené brambory a jíšky jen tak, aby se neřeklo...

3 wedding dresses cheap wedding dresses cheap | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 20:20 | Reagovat

Took me time to read all the comments, however I really loved the article. It proved to be very useful to me and I'm positive to all of the commenters here! It's all the time good when you can't only learn, but in addition engaged! I am certain you had joy penning this article. Anyway, in my language, there aren't much good source like this.
http://www.movedress.com/evening-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama