Red or green? Christmas!

3. srpna 2009 v 7:32 | vilemina |  U cizích stolů
Ale ne, nezbláznila jsem se a neposunula v čase o bezmála půl roku, jen mou kuchyni navštívil s novomexickým jídlem kuchař mi nejmilejší, pan syn, který ve zmíněných místech sbíral zkušenosti právě před rokem.
A uvařil červené i zelené čili, čili Vánoce. Tenhle vtípek, který jsem použila v názvu, jinak tzv. oficiální otázka státu Nové Mexiko, odkazuje na barvu omáček, nikoli na vánoční dobu. A když tam takhle správně odpověděl v restauraci, jsa předem teoreticky vybavený, získal u spolustolovníků mnoho kladných bodů.

Chile (v NM se píše takto, neb je opravdu jen z paprik-chile) tvoří základ řady pokrmů, skládajících se z pečeného masa, zeleniny, fazolí, kukuřice, vajec, přílohou jsou nejrůznější tortily. Novomexické chile neobsahuje na rozdíl od jiných druhů ocet a je o něco méně pálivé než mexické. Papričky tu rostou ve vyšší nadmořské výšce - kolem 1000 m, což jim prý dodává ty neopakovatelné chutě. Oblíbenější je zelené chile, převážně z čerstvých pečených paprik zbavených slupky, na červené se používají hlavně papričky sušené na slunci nebo přímo prášek z nich.
Přidávají se rajčata, tykvičky, cukety či lilky různých druhů, česnek, cibule, koriandr, fazole, další bylinky a "vše, co je doma po ruce".

Papriky můj kuchař pro jednoduchost opékal i se slupkou. Pracoval současně na několika pánvích a virtuózně to zvládal. Začal masem - nudličky z vepřových řízků nejdřív neosolené, ale opepřené opékal na cibuli, na další pánvi rozdusil zelenou papriku a cuketu se zelenou natí z cibulky, na poslední rajčata čerstvá s konzervou sekaných a červenými fazolemi a se sterilovanými pálivými papričkami, ale dal jich jen tolik, aby to bylo pro všechny přijatelné. Kořenil bylinkami, pepřem, olej použil slunečnicový. A netrvalo to ani dlouho, za nějakých dvacet minut bylo hotovo.

Mezitím ještě nakrájel a ochutil ledový salát, otevřel zakysanou smetanu a připravil si balení tortil. Na talíře navršil hromádky z obou chiles a masa, a teprve když seděli strávníci u stolu, hodil na rozpálenou plotýnku nahřát každému tortilu, je to v momentě, peče se jen po jedné straně. Svoji placku si v dlani ohnul a naplnil směsí z talíře, přidal trochu smetany a salátu, zamotal a jedl...my ostatní jsme se ho pokoušeli napodobit s menšími útržky tortil, ale pomáhali jsme si i příborem. Kombinace všech zelenin, fazolí a koření byla moc dobrá, mírně pálivá, čerstvá a sytá.

A proč tomu říkám pochutnání jinde? Nevařila jsem sama a bylo to jako na návštěvě, jen přišla tentokrát za mnou. Navíc to byl pokrm odjinud. A to by mělo patřit do téhle rubriky, kterou zatím dost opomíjím. Fotodokumentaci jsem, řekněme z organizačních důvodů, nemohla pořídit - tak aspoň ilustrace:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama