Severní provincie

13. května 2009 v 12:23 | vilemina |  U cizích stolů
Výlet na sever znamenal i příležitost najíst se v nějaké hospodě pro pocestné, bez přípravy a dlouhého vybírání, na které zkrátka nebyl kvůli nabitému programu čas - zastavili jsme se tedy rovnou na frýdlantském náměstí a vybrali ze tří restaurací v zorném poli tu, kde bylo na zahrádce nejvíce lidí, návštěvníků z okolních zemí. Zahrádka byla vybavena standardně, obsluha rychlá, nabídla nápojů široká.

Bylo již kolem druhé, čili po obědě, ale v Snack baru Nábytek nám ještě nabídli všechna hotová jídla. Nevypadalo to nijak nápaditě:
Ale co to vidím, ta koprovka je s uzeným? A karlovarským knedlíkem? No vida, že by přece jen nějaká regionální rázovitá specialita? Hm...tak tedy sem s ní, uvidíme, jaká bude!
Snad by to i šlo, vždyť smetanová křenová omáčka se k uzenému dává...a kopr je i v okolních zemích (Lužice, Polsko) v kuchyni hojně využíván, ba i dále na sever, ve Skandinávii...tak to mi celkem zapadalo do kontextu.
Knedlík byl docela povedený, maso - nějaká rolka jen ohřátá, ale ta omáčka, ta tedy byla nějaká práškovitá, z čerstvých surovin určitě nebyla.
Dovedu si ji představit lepší, tohle byla taková zcela laciná, hospodská verze. Ale najedli jsme se, o to šlo, a já aspoň zkusila pro mě neobvyklou kombinaci a dovedlo mě to i k seznámení se s lužickou a polskou kuchyní...
Uvnitř restaurace jsme ani nebyli, ale při pohledu na fasádu nad slunečníky se mi zdálo, že původní název Nábytek tam k rozeznání je, což tedy vysvětluje onen podivný název podniku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama