Bramborový salát

22. prosince 2008 v 7:35 | vilemina |  Laskavé vzpomínání
Bramborový salát je taky věda. Dělali jsme ho často během roku, po dobu výletní sezóny jsme si ho brali s sebou k obědu, dnes by se řeklo na piknik. Na rozdíl od jiných rodin jsme krom brambor a majonézy používali jen okurky, cibuli, olej - a hlavně nálev! To je to nejdůležitější, čím se náš rodinný salát liší od řady ostatních, jak jsem empiricky zjistila. Brambory se nejdříve krájely ručně, pak se objevila kolečka s mřížkou. Skvělý vynález! Nakrájené brambory jsme nejdříve polili nálevem - vodou s octem a solí, někdy i pepřem a hořčicí. Matka vždy říkala: "Musí to být hodně hnusně kyseloslaný, přidej!" Pak jsme brambory polili několika lžícemi oleje. Je to jedinečná technologie! Brambory se nasáknou, zpevní, prosolí a prokyselí i uvnitř a nevypijí všechnu majonézu. Tu jsme dávali až nakonec, v pozdějších letech ji míchali s jogurtem nebo zakysanou smetanou. Salát s nálevem a zeleninou mohl na majonézu počkat i do druhého dne.

V dobách chalupaření salát obsahoval i jeřabinový kompot, kořenovou zeleninu, jablko. To dávám vždy. Obměn byla řada, někdo prosazuje i vajíčka a salám, ale to není ono, určitě ne k rybě. Kolikrát jsem dostala vynadáno, že jsem cibuli nakrájela moc nahrubo, že jsem to přesolila nebo překyselila, v nejhorším se něco ještě přidalo a nakonec se chuti stejně do druhého dne vyrovnaly a vsákly! Ochutnávání salátu byla taky kolektivní záležitost: "Málo kyselé!" "Přisolit!" "Ne, slaný je to moc!" "Spíš je moc kyselej…" "Musej tam bejt ty jeřabiny?" "Cejtim samou cibuli!""nechte už toho ochutnávání, ať něco zbyde na večer!" Zkrátka v družné pohodě byl salát dokončen, když bylo dosaženo jakéhos takéhos konsensu.
Až v tu správnou dobu navštívím rodiče, nepochybuju, že ty hlášky při ochutnávání budou zase stejné, tedy zcela protichůdné! Buď "samej vocet" nebo "todle sůl nevidělo". A nakonec bude akorát.

Matka vzpomínala, že v mládí mívali tři druhy salátu. Krom majonézového ještě přinášela babička tzv. strouhaný, se syrovou kořenovou zeleninou a herinkem, jehož hlava zdobila mísu: "A to bylo nakonec večeře, no a po tomhle salátu jsem se vždycky poblila a vždycky o mně říkali: Ona je tak nervózní, to z toho čekání na dárky…což nebyla pravda, jen jsem už prostě byla přejedená! Ale ten další salát, z brambor - lojových rohlíčků a jen s olivovým olejem, trochu okyselený, ten mi chutnal! "
Někdy je zvykem dávat pak salát jako podklad na chlebíčky, ale to jsme nedělali, brambory s houskou prostě ne. Za sebe ale musím říct, že jde-li spíše o salát podobný "vlašáku," tedy s těmi vajíčky, salámem, aj., není to na vece, ozdobené další vrstvou lahůdek, vůbec špatné!
Udělám salát celkem klasicky, z brambor typu A, ostatně jiné ani nevařím. Okurky, cibule, jablko, nálev, majonéza light a trochu jogurtu k tomu, hořčice. Hrášek s mrkví k tomu můžu uvařit mražený - jelikož to píšu s předstihem, ještě jsem se nerozhodla.
A vznikají-li polemiky o tom, co do salátu patří a co ne, vězte, že stejně jako v ostatních případech to nemá řešení, je zkrátka jen mnoho variací...tedy až na ten nálev, ten chybět nesmí :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yva Yva | Web | 22. prosince 2008 v 16:57 | Reagovat

Němci dělají podobný bramborový salát s nálevem (ale bez majonézy), jen do něj ještě přidávají vyškvařenou slaninu a podávají ho teplý.  Je výtečný.  Francouzi zase místo octa používají suché bílé víno.  Vyzkoušela jsem už řadu receptů a chutnají mi téměř všechny variace, jen v tom našem klasickém českém mi nechutná cibule.  Nevím proč, ale jak ji tam cítím, nemohu ho jíst.  A naprosto souhlasím a přimlouvám se za salámuprostý bramborový salát k rybě.  Pěkné Vánoce, Vilemíno! :o)

2 schnytlik schnytlik | Web | 22. prosince 2008 v 17:31 | Reagovat

A to nééé, k vypasenému kapříkovi, řízkům prasečím i kuřecím a vinným klobáskám MUSÍ být pěkně hutný salát plný samých dobrot jako jsou vajíčka, salám, hrášek, mrkve a okurek jen málo, cibule taky moc být nemusí! Taky tam musí přijít TLUSTÁ majonéza, hořčice a nikdy, opakuji nikdy ani trochu jogurtu! :o) Takový vánoční salát jím jen jednou v roce, tak si ho přeci nebudu šidit, že :) Tedy já letos ani léta nadcházející salát neplánuji, jedla bych ho jen já. Ale pochutnám si u rodičů :)

Brsalát s nálevem si můžu dát v každé druhé hospodě jako přílohu a tudíž by neobstál jako sváteční pokrm :o)

3 vilemina vilemina | 23. prosince 2008 v 9:27 | Reagovat

Tak já se už těším na ten svůj salát, jablko chybět nebude, cibule dávám spíš míň, ale bez ní mi to přijde jalové...Saláty "z továrny" ani "hospodské" nejím, nechutnají mi. A na Štědrý den je ještě do půlnoci půst, takže další důvod, proč

bez salámu a řízků :)

4 viktor viktor | E-mail | 19. října 2009 v 15:57 | Reagovat

Prosím, nemám patent na rozum, ale já cibuli spařím a ona potom neštípe, ale chutná.
A v poslední době, protože jsem zavařovací fanatik dělám na podzim pár skleniček do bramborového salátu. Do chřupava v mírně slané vodě uvařím celer, mrkev, petržel a cibuli.Vše úhledně pokrájené. Dám do skleničky a zaliji jemně sladkokyseým nálevem.
Steriluji 30 minut.
Před přípravou salátu sliji a dobře ocedím. Jsem totiž přesvědčena že do bramborového salátu žádná voda nepatří Jen olej,koření a citronová šťáva.A mimochodem olej, citron a koření dávám na ještě teplé, na plátky nakrájné brambory.
Zdravím

5 Haňuli Haňuli | 21. ledna 2011 v 17:49 | Reagovat

"Málo kyselé!" "Přisolit!" "Ne, slaný je to moc!" "Spíš je moc kyselej…" - tak to je přesné :-D U nás v rodině byla výroba salátu kolektivní záležitostí a jeho ochutnávání též.

6 vilemina vilemina | Web | 21. ledna 2011 v 19:46 | Reagovat

Tak to mě těší, že to probíhá i jinde v podobném duchu!

7 Dana Dana | 14. ledna 2014 v 22:00 | Reagovat

Ochutnávání je snad v každé rodině...
Srdečně jsem se zasmála vašemu vzpomínání o poblití..
Také jsem pro málo cibule a spařit ji v oslazené vodě, je pak jemná a nedráždí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama