Prvních 1000 návštěv!

4. listopadu 2008 v 14:27 | vilemina |  Povídání u stolu
První magické číslo se přehouplo za tři měsíce existence blogu...a návštěvnost stoupá rychleji a rychleji, to je potěšující. A povzbuzující, samozřejmě! Děkuji.

Přivádí mě to úvahám, zda množství něco vypovídá - a čím je důležité? Pravda je, že klesne-li zájem pod nějakou hodnotu, začne ztrácet blog smysl. Leda by si ho člověk dělal pro sebe. Ale to pak nemusí být veřejně dostpuný, kdyby opravdu nechtěl, aby ho někdo četl...Již před časem jsem v souvislosti s jiným blogem, který jsem pak zrušila, řešila zajímavý rozpor: psaní je věcí niternou, introvertní, intimní - a publikování naopak extrovertní, vyžaduje schopnost hrát, předvádět se, bavit okolí. Jak tyto protiklady najít v jedné osobě? Do jaké míry introvert dokáže jít s kůží na trh?
Celá "vilemína" stylizovaná jistě je, ale zároveň nemůže být vymyšlená, to by nefungovalo. Mám často nutkání vyjádřit se kriticky k nejrůznějším tématům, ale zatím se krotím. Vymezila jsem si okruhy zájmu tím, zda s jídlem souvisejí - i tak je to šíře dostačující. v.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yva Yva | Web | 5. listopadu 2008 v 22:14

Zajímavé zamyšlení.

"Jak tyto protiklady najít v jedné osobě?"

Jednoduše -- zajišťuje to internetový závoj anonymity.  Napsat lze cokoli, bez toho, aby čtenáři věděli, kdo pisatel DOOPRAVDY je.

"Mám často nutkání vyjádřit se kriticky k nejrůznějším tématům, ale zatím se krotím."

Máme se tedy na co těšit. :o)

2 vilemina vilemina | 6. listopadu 2008 v 11:56

Díky. Ani tak mi to nejde - základ návštěvníků tvoří můj okruh známých, jednak i každá rada k propagaci blogu začíná: oslovte své známé...to oni si anonymitu zachovávají, ani nepíší komentáře , spíš mi to povědí osobně. Nebo se někdo odváží?

Ale s přibývajícími čísly je vidět, že přicházejí i noví zájemci z internetu. Jen pozor - napsat lze cokoliv, ale je to taky kdekoliv uloženo, dá se vyhledat atd., čili na anonymitu netu zas tolik nespoléhejme. Velký bratr je všudypřítomný:)

3 schnytlik schnytlik | Web | 6. listopadu 2008 v 17:56

Gratuluji k 1. tisíci - teď už je to víc :)

Anonymita internetu je asi taková, jako anonymita v paneláku :( Do určité míry lze zachovat, ale i tak si člověk musí dát pořádnýho majzla.

A jsem móóóc zvědavá, jak to tady bude lítat :D

Já jsem blog zakládala pro potřeby mé mladší, vařením nepostižené sestry, která tam ale stejně nechodí nebo se alespoň nevyjadřuje :(

4 Yva Yva | Web | 6. listopadu 2008 v 21:57

"ani moje mladší a vařením nepostižená sestra se nevyjadřuje"

Tak to už jsme tři! :o)

Ještě k anonymitě:  

Otázka byla jak skloubit introvertní a extrovertní chování v jednom člověku.  V TOM bych řekla, že napomáhá anonymita internetu.  Tak může  pisatel, řekněme blogu, užít své alter ego (např. Vilemina, Yva, atd.) k veřejnému publikování svých vnitřních postřehů.  (Je ale pravda, že i tak se s tím někdy peru.) :o)

5 vilemina vilemina | 7. listopadu 2008 v 8:42

To abychom pomalu vytvořily internetový portál Starší sestry blogují, vaří a radí :))

A s ostatním se nějak poperem, bude to zkrátka něco za něco (a že zadarmo není nic, to už víme, byť nejde o finance).

6 Charley Charley | E-mail | 9. listopadu 2008 v 14:08

Co říci, co dodat? Tisícovka návštěv je dobrá. Za těch pár návštěv navíc mohu já. Holt jsem jako dveře a v tuto chvíli jsem nechal otevříno. Ale aspoň víme jak na tom jsme a jak se máme rádi. Nevím kdo je naše-vaše Magda. Je to pro mě záhada, asi se jedná o jednu známou čarodějku, což usuzuji podle jejího věku (223) let. Musím ji však oponovat, že by na svém pracovišti zahálela. Co vím, tak souběžně zvládá několik úkolů a ve svém zaměstnání rozhodně nezahálí. Pana Šnuptychlíčka je mi líto. Osobně jsem ho nepoznal, ale prý to byl velmi slušný a vážený muž. Škoda, že mu nechutnaly tvé koláčky, třeba k mohl být ještě naživu, kdyby jsi se optala na radu Vilemíny. Jinak se měj dobře a prosím odpusť Vilemíně její uklouznutí. Charley

7 Charley Charley | E-mail | 9. listopadu 2008 v 19:09

Oprava: ...že by na svém pracovišti Vilemína zahálela.

8 vilemina vilemina | 10. listopadu 2008 v 11:53

Komentáře proti dobrým mravům byly smazány a blokovány - překvapení ani nebylo, že přišly z jedné IP...veřejně se tím zabývat nebudu. Je mi líto, jestli to někdo musel číst.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama